Zakończenie dotychczasowej działalności w formie kwartalnej

Drodzy Czytelnicy,

z dniem 1 stycznia 2022 roku kończymy wydawanie Kwartalnika Chemicznego: Prawo i Wiedza w formie kwartalnej. Dotyczy to zarówno prenumeraty elektronicznej, jak i drukowanej. Niebawem dostępna będzie możliwość zakupu wydań archiwalnych w wersji drukowanej oraz elektronicznej.

Zespół redakcyjny
Kwartalnik Chemiczny: Prawo i Wiedza

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 09:19

Sprzedaż kosmetyków na wybranych rynkach poza UE: Izrael

Napisane przez Daria Kordys


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Producenci produktów kosmetycznych nieustannie poszukują nowych dróg eksportu swoich produktów. Od kilku lat z coraz większym zainteresowaniem patrzy się w stronę Izraela. Od lipca 2020 r. wprowadzenie produktów na ten rynek powinno być prostsze niż do tej pory.

Głównym aktem prawnym, dotyczącym produktów kosmetycznych wprowadzanych na rynek izraelski jest pochodzące z 1973 r. „Rozporządzenie w sprawie nadzoru nad produktami i usługami (kosmetyki)”. W 2017 r. rozpoczęto pracę nad jego aktualizacją, aby była zgodna z europejskim rozporządzeniem 1223/2009, jednak na razie nie wypracowano ostatecznej wersji. Zgodnie z prawem obowiązującym w Izraelu, produkt kosmetyczny nie może być produkowany, importowany ani sprzedawany bez zezwolenia Ministerstwa Zdrowia Izraela.

Sektor kosmetyczny w Izraelu
Izraelski rynek artykułów toaletowych i kosmetycznych osiąga średnią roczną wartość około 8,6 miliarda NIS (nowy izraelski szekel). Ceny produktów kosmetycznych czy pielęgnacyjnych stale rosną, co doprowadziło do znacznych różnic cenowych między cenami produktów w Izraelu i za granicą. Zwiększa się też wyraźnie rentowność tego biznesu dla importerów. Szczególnie w segmencie marek luksusowych, których obecność nie tylko w Izraelu ale i na wszystkich bogatych rynkach Bliskiego Wschodu jest z roku na rok coraz bardziej widoczna. Marki takie jak np. Dior, Guerlain, Clarins, Clinique, Lancôme, Estee Lauder, Shiseido dynamicznie wkraczają na rynki rozwijające się, takie jak np. rynek izraelski, co oczywiście ma związek z rosnącą zamożnością tego społeczeństwa, w ślad za którą zwiększa się też skłonność do wydawania pieniędzy na środki pielęgnujące czy upiększające.

Do tego dochodzi rosnące zapotrzebowanie na produkty zapobiegające starzeniu się oraz innowacyjne i ekologiczne produkty kosmetyczne, co dodatkowo zwiększa (...)

 

 

Czytany 178 razy