2/2019

środa, 12 czerwiec 2019 10:58

okladka KW 2 2019 min

Drodzy Czytelnicy!

W tym roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która wprowadziła nowe zasady zbiórki odpadów. Domowa segregacja stanie się jeszcze trudniejsza i wymagająca większej wiedzy, uważności, a przede wszystkim miejsca. O zasadach i zaletach selektywnej zbiórki odpadów pisze Marta Jachorska, specjalista ds. ochrony środowiska w Interseroh Polska.

Zachęcamy także do lektury artykułu Anny Oborskiej i Agnieszki Sobkowiak o pożytkach ze zrzeszania się i działania w stowarzyszeniach branżowych. Niezwykle ważny temat, gdyż w dobie ogromnego szumu medialnego, lobbingu i utrudnionego dostępu do informacji tylko prężne i wyspecjalizowane organizacje mogą zadbać o interesy, szczególnie małych i średnich, przedsiębiorstw.

Kontynuujemy cykl poświęcony zasadom wprowadzania kosmetyków do obrotu poza Unią Europejską, tym razem omawiamy dość egzotyczny rynek kosmetyków w Korei Południowej. Natomiast w nawiązaniu do poprzedniego numeru, poświęconego nadchodzącemu cały czas, choć na razie formalnie odwleczonemu brexitowi, proponujemy artykuł na temat możliwych zawirowań i ich konsekwencji dla branży produktów biobójczych.

Polecamy także artykuły naszych ekspertów, m.in. o przyszłości nanozłota oraz zakazie imitacji produktów spożywczych. W dziale Prawo i Gospodarka drukujemy artykuł na temat prawnej odpowiedzialności za produkt niebezpieczny pióra Ewy Rutkowskiej i Julii Łokaj z kancelarii KRK oraz ciekawe rozważania Piotra Durawy na temat zasadności uczestnictwa w targach branżowych w dobie nieograniczonej komunikacji internetowej.

Zapraszam do lektury!

Tomasz Gendek
redaktor naczelny